דף הבית / אתרים / תיקון נפטרים

תיקון נפטרים

 

למען אהבת ישראל וזיכוי הרבים

 2 מסלולי בחירה:

ללא תשלום – למען זיכוי הרבים [חד פעמי עד שבוע] – לחץ כאן למילוי הטופס

בתשלום (בתרומה לסעודות צהריים חמות לנזקקים), במשך כל השנה ובימים המסוגלים – לחץ כאן למילוי הטופס ולתרומה

לשון הרב יהודה פתייה זצ”ל בספרו “מנחת יהודה”:

אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גיהינום, שהוא נידון בהם 

או לגרום עליה ותענוג רוחני לנפטר… אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא.

וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר וילמדו לזכותו, ויעשו למת סדר התיקון כנ"ל. 

זהו תיקון חשוב וגדול לעילוי נשמת יקירים ע”ה

על כן חשוב לקחת יוזמה ולהיות חלק במפעל הזה !

 

תיקון נפטרים – הסבר כללי :

 

נתקלתם במושג "תיקון הנפטרים" והרמתם גבה? האם שאלתם מכרים לגבי הנושא ולא היה להם מושג? אתם מעוניינים לעשות תיקון ליקיריכם ולא ידעתם לאן לפנות? לפניכם כל התשובות לכל השאלות בנושא תיקון הנפטרים.

מה זה בעצם "תיקון הנפטרים"?

תיקון הנפטרים הוא יום מיוחד (כנהוג על פי הרב פתיה ז"ל בערב ראש חודש, ועוד רשמית תאריכים אשר הם ימי דין על נשמת החיים והנפטרים) בו מקדישים רבני ואברכי מוסדות חסידי ברסלב יראי שמיים – מקדישים לימוד תורה, תפילות, קוראים קדיש, ספרי תהילים, מקיימים הקפות עם ספרי תורה ותקיעת שופרות, מקיימים סעודת מצווה עם כל הברכות הנלוות לכך וכל זאת לעילוי נשמות הנפטרים שאת שמותיהם מזכירים ביום זה.

חשוב לדעת! אין זה משנה אם הקרוב נפטר לפני שלושים שנה או לפני שנה… ולא משנה גיל הפטירה. תיקון הנפטרים מועיל לכל נשמה ונשמה, ואין לתאר ואין לשער את נחת הרוח שתיקון זה עושה לנשמות הנפטרים. נשמת הנפטר יכולה לעלות מעלה מעלה בזכות אותו תיקון… תיקון הנפטרים למעשה נותן לנשמה מזון רוחני ונחת רוח שהיא כ"כ זקוקה לו שם למעלה וזוהי מתנת חינם יקרה מאין כמוה.

וזו לשון הטוהר של חמדת ליבנו, הרב יהודה פתייה זצ”ל בספרו הקדוש “מנחת יהודה":
"אם היורשים רצונם לעשות נחת רוח למת, להושיעו ולהצילו מכף הקלע ומדינה של גהינום, שהוא נידון בהם,אין שום אופן, כי אם לשפוך שיח בפני מלכו של עולם בעד המת ההוא. וייקבצו עשרה אנשים כשרים יודעי ספר ויעשו למת סדר התיקון שכתבנו”.

מה עושה "תיקון הנפטרים" לנפטרים עצמם?

התיקון מועיל מאד מאד לנשמת הנפטר. יש אין ספור סיפורים על נפטרים שבאו בחלום לקרוביהם וביקשו שיעשו להם תיקון, וגם שבאו לאחר התיקון והודו לקרוביהם. (את הסיפורים המלאים ניתן לשמוע באתר הבית). התיקון הינו מועיל מאד לנשמה ומעלה אותה מעלה מעלה, בפרט נפטרים שנפטרו במיתות משונות, נפטרו בטרם עשו תשובה בחייהם וכו'. תיקון לנפטרים ופעולות שאנחנו עושים בעולם הזה משפיעות על העולמות העליונים. כדאי ומומלץ לעשות חסד עם הנפטרים שכן זהו חסד בלבד! אהבת חינם טהורה ללא מטרות רווח. ומי יתן ובע"ה יהיו מליצי יושר עבורינו.

האם התיקון בתשלום? ומדוע?

התיקון כמו שמופיע בתחילת הדף יש 2 מסלולים חינם או בתרומה, הינו בתשלום. התרומה היא עבור סעודות צהריים חמות עבור תלמידי ישיבת ברסלב עניים הגונים רובם בעלי תשובה ללא יכולת ותמיכה כספית, וגם ישנם יתומים ללא משפחה – הבאים ללמוד יהדות בדרך החסידות והשמחה על פי משנתו של רבי נחמן מברסלב, והם ורבני המוסדות – לומדי התורה המקיימים את תיקון הנפטרים במשך שעות ארוכות, בנוסף התרומה היא עבור הוצאות סעודת המצווה שמתקיימת לאחר התיקון לע"נ הנפטרים.

כמה עולה [כמה תורמים] לסדר תיקון נפטרים ?

התיקון לא עולה ! אלא תורמים עבור סעודת עניים הגונים הנתמכים ע"י מוסדות חסידי ברסלב העושים את התיקון [כל אחד כפי נדבת ליבו ומשאת ידו – ללא חיוב כל שהיא] לידיעת הציבור סעודת עניים של מינימום 10 סועדים הינה 120 ש"ח, מי שרוצה להקדיש כל הסעודה עבור נפטר יתרום את כל הסעודה לפי חשבון סועדים, ומי שאין ידו משגת – אנחנו מצרפים כמה שמות נפטרים בתיקון וסעודה אחת, ומי שלא יכול בכלל – אנחנו שמחים לזכות במצווה לטובת נשמות ישראל עם קדוש – בחסד חינם!

מתי מתקיים התיקון?

התיקון מתקיים כל ערב ראש חודש, או ביום הפטירה של הנפטר, ועוד כמה תאריכים בשנה יש לעקוב אחרי הפרסומים באתר של חסידי ברסלב ישיבת "ברסלב מאיר":

 

עשו חסד של אמת עבור הנפטרים ותבוא עליכם הברכה בע"ה.
במידה ונתקלתם בשאלות נוספות, אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציג מוסדות חסידי ברסלב, ישיבת "נצח מאיר" ונשמח לענות ולסייע בכל שאלה או נושא.

 

להרשמה:  054-8426609 או דרך האתר WWW.BRESLEVMEIR.COM

 

ת.נ.צ.ב.ה

תהא נשמתם (נשמת הנפטר)

צרורה בצרור החיים

 


אודות breslevmeir

Check Also

תיקון נפטרים ער"ח ואומן.

תיקון נפטרים, ערב ראש חודש תמוז… (שבוע הבא, יום שלישי 16/6 וכן שבוע לאחר מכן ...

חג מתן תורה

שבועות – חג מתן התורה חסידי ברסלב בט"ו בניסן יצאו עם של עבדים ממצרים מוכים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות