דף הבית / וידאו / ברסלב סיטי וידאו / צדיקים – הרב מאיר דוד פארקאש | מיקס

צדיקים – הרב מאיר דוד פארקאש | מיקס

הזמר ר' מאיר דוד פרקש – חסיד סאטמר מוויליאמסבורג שהתקרב לפני כעשור אל מוהרא"ש זי"ע והפך לחסיד ברסלב נלהב, שחרר את אלבום הבכורה שלו – צדיקים.

אלבום הבכורה 'צדיקים' מכיל 12 ניגונים בהם נוטלים חלק אוסף מכובד של מיטב המלחינים החסידיים: רובי בנט, פינקי וובער, אלי לאופר, ליפא שמלצער, מוטי אילוביץ, מאיר אדלר, דוד קאופמן, יוסי ברגר ופרקש בעצמו, כשעל ההפקה המשובחת של האלבום מנצח נפתלי שניצלער.

שיר הפתיח הנקרא 'על הצדיקים' מדבר על כך שישנם צדיקים קדושים בכל דור ודור ושכל יהודי יכול לזכות להיות כזה – לימוד מובהק שהחדיר מוהרא"ש הקדוש לתלמידיו בכל חייו.

באלבום מופיע גם השיר 'ממלא כל עלמין' בניגון המשותף של מוהרא"ש ור' שלמה קרליבך, את הניגון הוציא פרקש לראשונה כסינגל לפני מספר חודשים והוא כבר הספיק להפוך ללהיט סוחף מגזרים.

האלבום נחתם בשיר 'מה לכם לדאוג' – להיט נוסף מבית החרושת של פארקש המביא את מילותיו של רבינו נחמן מברסלב זי"ע שאמר יום לפני פטירתו: "מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם".

ר' מאיר דוד פרקש נחשב לאחד מחשובי עסקני ברסלב בארה"ב ואף הקים בעבר את בית המדרש 'התאחדות התלמידים' של חסידי ברסלב בוויליאמסבורג. אביו הוא הרב אברהם חיים פרקש, רב בית המדרש 'היכל הקודש – בית נתנאל' דחסידי ברסלב בקרית יואל מונרו.

את האלבום הקדיש פרקש למוהרא"ש הקדוש וכתב בפתחו מילים ביידיש לזכרו: "אני רוצה להזכיר כאן לזכרון עולם את מורי ורבי המובהק, מחזיר עטרת ברסלב ליושנה, מורה דרך למבקשי ה', המנהיג הגדול של צדיקי וחסידי ומשפיעי ברסלב, הגאון הצדיק רבי אליעזר שלמה שיק זצ"ל, שקירב אותי יחד עם עוד עשרות אלפי יהודים אל הנחל נובע מקור חכמה, שמדריך לתכלית של היהודי בעולם". בהמשך הוא מספר על קרבתו הגדולה למוהרא"ש ועל מה שזכה לקבל ממנו, גם בנושא הנגינה שרבות עודדו להמשיך בכך. "זכרו הטהור חקוק בליבנו בקשר אמיץ ונצחי", מסיים ר' מאיר דוד את דבריו בפתח האלבום, "תורתו מגן לנו, היא מאירת עינינו, הוא ימליץ טוב בעדנו".

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il

עוד לא חברים של 'ברסלב סיטי' בפייסבוק?
לחצו לייק, הצטרפו לעמוד הרשמי שלנו וקבלו את כל העדכונים החמים: http://www.facebook.com/BreslevCity

ברסלב סיטי באידיש:
http://www.facebook.com/BreslevCityYiddish

:Breslev City in English
http://www.facebook.com/BreslevCityEnglish


אודות 040961971

Check Also

עליה לרגל לציון הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש זי"ע לרגל 'זאת חנוכה' תשע"ז

עליה לרגל לציון הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש זי"ע לרגל 'זאת חנוכה' תשע"ז

'זאת חנוכה' זה היום שיכולים לפעול אצל הקדוש ברוך הוא כל מה שצריכים, ומובא מצדיקים ...

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il עוד לא חברים של 'ברסלב ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות