דף הבית / אירועים / פורים ברסלב

פורים ברסלב

MONY

פורים 
ימי הפורים הם ימים טובים, ימי משתה ושמחה, שמחה של מצוה, כי הראנו ה' חיבה יתירה, וזכינו בארבע מצוות, מקרא מגלה, משתה ושמחה, משלוח מנות איש לרעהו ומתנות לאביונים.

ואלו הן מצוות חביבות הבאות מזמן לזמן, ויש בהם סודות גדולים, וראוי להיזהר בהן ביותר לעשותן כתקונן, דהיינו, 'מקרא מגלה', יקרא אות באות מילה במילה בשפה ברורה ובנעימה.

ומצוות משתה ושמחה ראוי להיזהר בה, לעשות את עיקר הסעודה מבעוד יום, לא כמו שנוהגים קצת שעושים את עיקר הסעודה בלילה.

וצריך להרבות בשתיה מעט יותר ממה שהוא רגיל, עד כדי שיהא מבוסם, שמח וטוב לב, שמחה של מצוה, לא שמחה של הוללות כמנהג ההוללים ששותים יין רב, עד שיוצאים מדעתם ועושים מעשים אשר לא יעשו, ומדברים דברים אסורים מינים ממינים שונים, מאבדים מצות תפילת מנחה, ומצות ברכת המזון דאורייתא, ומצות תפלת ערבית, ואומרים שעושים לשם מצוה, אבל עבירה היא בידם, כי לא ציוה השם לעבור על מצוותיו.

אלא רק ישמח ישראל בעושיו שמחה של מצוה, במדה במשקל ובמשורה, והשתיה כדת של תורה (צא ולמד מחסידי ברסלב ששמחים בגבול וטעם טוב).

ומצות משלוח מנות איש לרעהו, אשריהם ישראל שמקיימים אותה יותר מהחיוב, אבל הטוב ביותר הוא לשלוח למי שיתכבד בכך, כגון שישלח הגדול לקטן, וכן ישלח למי שהוא מקפיד עליו, כדי להתפייס עימו, וכן ישלח לאומללים ונדכאים כדי לשמחם, ולהרבות אהבה ואחוה שלום ורעות.

וכן מצות מתנות לאביונים מקיימים אותה, אבל מי יכול לומר שקיימה כפי שראוי לו?! והרי לפי רוב עושרו כך ראוי לו להוסיף במצוות הצדקה, ומצוות צדקה ביום הזה עולה על שאר ימים, שהרי נלווית אליה גם מצות מתנות לאביונים. וחביבה מצוה בשעתה, כי זמן רב לפני פורים כבר העניים לווים על סמך מה שיקבלו בפורים, ואחר הפורים יש להם הוצאות רבות לצורכי פסח, ולכן ראוי לרחם עליהם ולתת להם לכל הפחות כפי הוצאותיהם, שעיניהם של העניים תלויות לעשירים, והעשירים תלויים במי שאמר והיה העולם, אם מוסיף מוסיפין לו, איש כמתנת ידו, כי ברכת ה' היא תעשיר.

בברכת פורים שמח – חסידי ברסלב


אודות breslevmeir

Check Also

אתה לא יכול בלי הצדיק – הרב דוד בן נעים

תפילה לפני השינה | קריאת שמע שעל המיטה

תפילה לפני השינה מסוגל ביותר למי שיש לה/ו נידנודי שינה וחלומות רעים. ואח"כ ת/יקרא קריאת שמע ...

תפילת הדר,דרך צליחה,מכונית,מנהרה

תפילת הדרך של חסידי ברסלב

תפילת הדרך היום עם כל התאונות והצרות איך שיוצאים מהבית נסיונות בעיניים, נסיונות בלחץ, רק ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות