דף הבית / כללי / נועה ירון דיין בגילוי מצמרר…

נועה ירון דיין בגילוי מצמרר…

בעקבות חלום חד משמעי בו קיבלה מסר משמיים, היא הצליחה לחיות את יומה האחרון, בסופו התעוררה ליום נוסף. נועה ירון דיין בגילוי מצמרר

פרסום ראשון: ל' באב תשע"ג, 06/08/13 13:49נועה ירון דיין

לילה אחד חלמתי חלום. בחלום ראיתי את הצדיק רבי ישראל דב אודסר זצ״ל, תלמידו המובהק של רבי נחמן מברסלב זיע״א, מרחף וסביבו להבות כתומות של אש. הוא חייך אלי חיוך חם ואמר לי: ״יש לי מתנה לתת לך״.

ואז הוא המשיך וחייך והמשיך ואמר שאני עומדת לצאת מהעולם הזה מחר, בי״ח בחודש.

״אל תפחדי,״ הוא אמר לי, ״אני בא לקחת אותך. יש לך את היום להיפרד״.

איכשהו בחלום זה נשמע לי הגיוני. קיבלתי התרעה והוראות ברורות, ואפילו הבטחה שאין לי מה לפחד. יותר מזה?
התעוררתי משינה עמוקה לערות מוחלטת תוך פחות משנייה. ואז התחילה לחלחל הפאניקה. הוא אמר מחר, בי״ח בחודש. קמתי בסערה ופתחתי את היומן שלי. היום יום שלישי, י״ז בחודש, י״ח זה באמת מחר. התיישבתי על המיטה והמוח רץ. מאתיים קמ״ש. הגיע הזמן להעיר את הילדים.

כל הגוף שלי רעד, הגאווה שלי נשברה לרסיסים, ולא נשארה בי טיפת עזות. זהו, נגמר, היה ונגמר. ישבתי בוהה עד שפתאום נשמע קולה של בתי מהמיטה שלה קורא לי ״איממממא״. רצתי אליה וחיבקתי אותה חזק. למה? כי היא קראה לי והבנתי פתאום כמה זה לא מובן מאליו שילד קורא ויש מי שעונה לו. וכמה חשוב לענות ומיד, להיות שם כשהם צריכים אותי. להלביש, להאכיל, לחבק, ובעיקר פשוט להיות שם.

בעלי לקח אותם באוטו כל אחד ואחת לגן ולתלמוד תורה ולבית הספר, ואני מלווה אותם לדלת בשלל נשיקות וחיבוקים ומילים טובות, ואז נשארת לבד עם הידיעה שיש מצב שהמצב שלי לא משהו. התלבשתי והתחלתי את היום האחרון בחיי.

קודם כול תפילה. כשנדמה לך שתחיי לנצח את יכולה לדלג באלגנטיות על שחרית, אבל לא ביום האחרון לחייך. ביום הזה התפילה הייתה כל כך חזקה ועמוקה, מלאה בדמעות ובכוונת הלב. לא הנחתי בצד ולו פסוק דזמרא אחד שלא דמעתי בגללו. לעסתי מילה מילה. דווקא ביום האחרון של חיי, היה לי זמן להתפלל כמו שאף פעם לא היה לי כשהיה לי זמן. הוספתי את התהילים של היום ותיקון הכללי. כשאין זמן, יש זמן לתהילים ובשפע. כל מילה מתגלגלת בפה, מתוקה ומנחמת כמו שוקולד חלב.

אחר כך פניתי בתחושת שליחות לסדר את המיטות ולמיין את הכביסות. כל פרט קיבל פתאום משמעות עמוקה מני ים. כמה חשוב שיהיה בעולם הזה מישהו שלוקח אישית את משימת מציאת בני זוג לגרביים ועוד אלף ואחת משימות כאלה שבלעדיהן אין בית יהודי. כמה חשוב שהמישהו הזה יבין עד היכן מגיעים מעשיו הקטנים. עד כיסא הכבוד.

הכנתי ארוחת צהריים מושקעת וטעימה. בררתי אורז וייבבתי, טיגנתי שניצלים וקינחתי את האף. התפללתי על הכול ועל כולם בלי הפסקה. העברתי בראש את כל עולמי וחיפשתי מי כועס או מקפיד עליי. עשיתי שתיים שלוש שיחות טלפון שהיו צריכות להיעשות כבר מזמן. הלב שלי הפך שקט יותר. כתבתי מכתב לבעלי, מכתב לכל ילד, וסגרתי במעטפות. הלב, אוי הלב, הרגשתי אותו.

הילדים הגיעו, הייתי קשובה. אפיתי עוגה, התפללתי מנחה, סירקתי את הבנות עם המסרק הסמיך, גזרתי ציפורניים למי שצריך, סיפרתי סיפור, ועוד אחד. שרתי שיר ערש, וקריאת שמע, והמלאך הגואל. והייתי ממשיכה אם הם לא היו נרדמים לי. כשבעלי חזר, הייתי אשתו כמו שאני רוצה להיות ולא תמיד זוכה. מקשיבה ואוהבת ובלתי מתחשבנת בעליל. ערבית וקריאת שמע וזהו. גם היום האחרון נגמר בסוף. הלכתי שוב לכסות ולנשק את הילדים ונרדמתי.

בבוקר התעוררתי לאט. מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה, בניגוד לציפיות, רבה אמונתך. חיכיתי כל היום לראות מאיפה זה יבוא, מאיפה יפתיע אותי הסוף. לא נהגתי, לא נסעתי, אפילו לא גיהצתי. אבל התפללתי כמו משוגעת. וכשהשמש שקעה והייתי עדיין בחיים, הבנתי סוף סוף איזו מתנה קיבלתי מהצדיק. מתנה שערכה לא יסולא בפז. קיבלתי לחיות יום אחד באמת כמו שראוי ליהודי לחיות, כאילו זו הפעם האחרונה. רבי נחמן מברסלב זיע״א אמר ש״היום אם בקולו תשמעו״, זה כלל גדול בעבודת השם.
יש רק את היום הזה ולתוכו ראוי לדחוס כל מה שאפשר, להעמיס מצוות ומעשים טובים, תפילה ותשובה. כי תכל׳ס, מי הבטיח לנו מחר?

מקור: http://pnima.co/News/News.aspx/260395


אודות admin

מנהל אתר חדשות ברסלב, סופר, מנחה קבוצות, מטפל ומעביר שיעורים לאור תורתו של רבי נחמן מברסלב. מחבר רב-המכר ״סוד הנקודה הטובה״ http://sodhanekuda.com והספר ״התגלות״ http://www.hitgalut.co.il

Check Also

ברסלב מאיר | חידושי תורה לפרשת וישלח

תפילה לזיווג תפילה לזיווג. להלן תפילה למציאת זיווג, תפילה שכתב המקובל הר' שלום שבזי זצ"ל: ...

תיקון נפטרים חודש אלול.

  תיקון נפטרים אלול תיקון נפטרים אלול וימים נוראים ! בישיבת "ברסלב מאיר" יערכו "תיקון נפטרים" ...

2 comments

 1. נועה צדיקה
  יש לציין שאת אישיות מדהימה ומסקרנת
  יישר כח על הכל
  חיזקת המון…

 2. נועה יקרה,

  ראיתי את מקימי ועכשיו את 6 אמהות וראוי לציין כי בכל פעם שדמותך מופיעה אם בגלוי ואם בתוך דמות היא פשוט מצליחה לסקרן בטירוף.
  אני נשואה לחוזר בתשובה ועדיין לא מצאתי את מקומי במשוואה אבל בכל פעם שאני פוגשת בדמותך יש בי רצון עז לקיים עוד ועוד מצוות.

  תודה לך על מי שאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות