דף הבית / כללי / מסר ממקובלים לגבי הדלקת הנרות בערב שבת חנוכה

מסר ממקובלים לגבי הדלקת הנרות בערב שבת חנוכה

 

"אמר רבי יצחק: שנה שמלך המשיח נגלה בו, כל מלכי אומות העולם מתגרים זה בזה. מלך פרס מתגרה במלך ערבי, והולך מלך ערבי לארם ליטול עצה מהם . . וכל אומות העולם מתרעשים ומתבהלים ונופלים על פניהם ויאחוז אותם צירים כצירי יולדה. וישראל מתרעשים ומתבהלים, ואומרים: להיכן נבוא ונלך, להיכן נבוא ונלך? ואומר להם [=הקב"ה לישראל]: בני, אל תתייראו, כל מה שעשיתי, לא עשיתי אלא בשבילכם. מפני מה אתם מתייראים? אל תיראו, הגיע זמן גאולתכם."

 ילקוט שמעוני ישעיה רמז תצט

מסר ממקובלים לגבי הדלקת הנרות בערב שבת חנוכה:

כפי שכולנו רואים זמן הגאולה מתקרב ובא, תהליכי הגאולה בתאוצה, הכל הקב"ה עושה בשבילינו, ואנו בבחינת יולדת, שרק צריכה את הלחיצה האחרונה.  כך גם אנו צריכים רק ללחוץ.  ללחוץ ולדרוש את מלך המשיח ואת גאולתינו, כפי שכבר אמר לנו החפץ חיים במלים אלו ממש, וכפי שכבר אמר הרבי מלובאביטש, "אני את שלי עשיתי עכשיו זה תלוי בכם".  וכפי שאומרים לנו כל גדולי הדור.  בנו תלויה ביאת משיח.

ואיזה זמן מסוגל יותר לבקשת עם ישראל להמלכת מלך המשיח משבת חנוכה?  חג זה שבו נעשו ניסים על ניסים לעם ישראל ושכפי מאמר חז"ל ישאר לעד, אף אחרי ששאר החגים יתבטלו, בשל האתערותא דלתיתא של עם ישראל, שהתעוררו מעצמם להתחזק במסירות נפש בזמן גזירות השמד ולקיים את התורה והמצוות, חג זה הוא זמן גילוי של האור הגנוז, האור שנברא בבריאת העולם ונגנז לצדיקים לעתיד לבוא.

בזמן הדלקת נרות יש שלשים ושש דקות שהן עת רצון גדולה מאד בשמים.  בזמן זה אנו רוצים להתאחד, כל הזרמים מעם ישראל, ולבקש על גאולת עם ישראל. נקדים לזה את אמירת פיטום הקטורת. כי כשעלה משה רבינו לשמים לקבל את התורה מתחילה רצו המלאכים לדחפו בטענה ש'מה לילוד אשה בינינו' אך לבסוף נתנו לו כולם מתנות, ואף מלאך המוות נתן לו מתנה – את פיטום הקטורת, לאומרה בזמן המגפה ובכל עת צרה.

אח"כ נבקש מקירות לבבנו את ביאת משיח צדקינו  ונסיים באמירת 'נשמת כל חי' כהודיה לניסים שנעשו איתנו בימים ההם ובעז"ה יעשו עמנו בזמן הזה.

זה זמן מסוגל, זה עת רצון זה תלוי בנו עכשיו, להאחד ולבקש!

 

בברכתם של הרב שמואל אליהו, הרב עדני, הרב בן ארצי, הרב קעניג -ברסלב, הרב גלוכובסקי-חב"ד הרב אקסלרוד- חב"ד, הרב ערמוני, הרב אברג'יל, הרבנית קוק ועוד רבים..


אודות admin

מנהל אתר חדשות ברסלב, סופר, מנחה קבוצות, מטפל ומעביר שיעורים לאור תורתו של רבי נחמן מברסלב. מחבר רב-המכר ״סוד הנקודה הטובה״ http://sodhanekuda.com והספר ״התגלות״ http://www.hitgalut.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות