דף הבית / אתרים / מה הקשר בין פורים ליציאת מצרים?

מה הקשר בין פורים ליציאת מצרים?

כמה פעמים קיבלנו אי-מייל שמתחיל ב "אנא קרא עד הסוף ואל תזרוק ישר לפח האשפה" או "בבקשה זקוקים לעזרה לקרוא עד הסוף" ועוד דוגמאות שכאלו רבות, ומה הייתה התגובה הראשונית שלנו אם לא להעיף את זה מהעיניים כמה שיותר מהר, טוב היו פעמים שבאמת התחלנו לקרוא על מה מדובר אבל די מהר אחרי שהבנו שמדובר במישהו שזקוק לממון בגין איזו צרה שנקלע אליה, הרצון והתחושה שלנו היתה לזרוק את הדבר מהתודעה שלנו הכי מהר שאפשר.


משפחה שנקלעה לחובות כבדים ונזרקה לרחוב מבקשת ממך באופן אישי שתפתח את הלב ואת הכיס ותיתן כמה שאתה יכול, אני כמעט מתפתה לחתום על כך שכבר עכשיו יש לך הקורא את המילים האלו תחושה לא ממש נעימה, למה זה? למה אנחנו מרגישים חוסר נוחות כשמישהו פונה אלינו ומבקש מאיתנו, בוא נעצור רגע ונחשוב – רגע, למה זה גורם לי להרגיש לא טוב.

נו לאיזה מסקנות הגעת? אל תחכה שיגישו לך את זה בכפית של כסף, תחשוב שניה, באמת תחשוב שניה, מה גורם לך להרגיש לא טוב כשמישהו שנמצא במצוקה פונה אליך לעזרה.

טוב, אם הגעת עד לכאן אז אתה ממש גיבור, למה? כי השורש של כל העניין הזה נעוץ בעובדה שאתה נמצא תחת משטר של רודן שמנסה למחוק אותך מהמפה, הוא יושב לו במרכז הבקרה העולמי של חייך ושולט עליך ביד רמה, הוא יאנוס את אמא שלך ואת אחותך והוא ירצח את הבן שלך, ואתה כמו טמבל תמשיך לעבוד אותו עד יומך האחרון.

נו, שויין, או שאתה מסביר על מה אתה מדבר או שתעזוב אותי בשקט

אז ככה, אבל אל תגלה, בסדר?! כי זה סוד! פרעה מולך בבירה, ששש…. כן כן, המלך פרעה עדיין בסביבה, הוא נמצא בתוך הלב שלך שולט על הרצונות שלך, מכניס לך כפירות במי שאמר והיה העולם, לוקח את השכינה הקדושה שנמצאת לך בלב ומכריח אותה להיות נטולת חייות ושמחה, הוא לוקח את התפילה שלך ומקבצ"ץ אותה לבליל לא ברור של קטעי מילים חתוכות ידיים ורגלים, הוא גונב לך את הלב מוציא ממנו את הדם שופך אותו והופך לך את הלב ללב של אבן

אבל זה לא הכול, כי אחרי שהוא עושה לך את כל זה, הוא מתחיל להזין את הגוש בשר הזה שהפך לאבן ברעל שלו, הוא מציף אותו בזימה, עד שכל טיפת שירה רינה ופיוט שהיו לך כלפי החיים הופכים למשהו ציני ומנוכר, אהבה? הרי הוא כבר לימד אותך שאהבה זה מה שהוא הראה לך בסרטים – לעשות אהבה , הוא כבר לימד אותך שאהבה זה לספק את היצרים שלך רק להלביש את זה בלבוש של נופת צופים ומלמלות, ציבעונים וגלדיולות, הוא כבר לימד אותך שאהבה זה לקחת ולצייר את זה כאילו אתה נותן, אבל זה כלום לעומת כל היתר, אחרי שהוא חיסל את מושג האהבה שהיה נטוע בך מאז שאמא שלך לקחה אותך לגן הוא פשוט התחיל לשתות לך את הדם ולשאוב ממך כל חלקה טובה שאי פעם הייתה בך, איך? פשוט, אחרי שהוא כבר צייר לך כמה כל העולם רע, וכמה אתה חסר, הוא החליט לגנוב ממך הכול, איך? בקלות! הוא פשוט גונב לך את האמונה שלך בחיים, מגניב נכון? בחיים שלך בתור התחלה ואם אין לך אמונה בחיים שלך אז איך תהיה לך אמונה בחיים של האחרים ובערך שלהם. נכון cool.

עם קשי עורף, זוכר?

עכשיו תגיד לי אתה, הרי אומרים שיהודים הם רחמנים בני רחמנים נכון? איך יהיה לי מקום בלב לרחמים אחרי שהגמד הזה יושב לי בלב ותופס לו שליטה? הרי אם אני אפתח את הלב שלי למייל שכזה ואת הכיס שלי למשפחה שכזו, אני עשוי להרגיש משהו, והוא ממש מפחד מזה, למה? כי אני אתחיל להרגיש משהו, ולא הכול יהיה אינסטנט, ואני עוד יכול לתפוס במחשבה שלי שיושב לו שם בפנים איזה טמבל שתפס פיקוד וחושב שבלחיצת כפתור הוא יפרק אותי לחתיכות, נו אז מה לעשות שהטמבל באמת כבר תפס פיקוד ובאמת יכול לפרק אותי אם רק יתחשק לו , ולא רק זה אלא שהוא מפרק אותי שעה שעה ורגע רגע .

זה השלב שאחד משניים קורה, או שמקבלים חרדה, תוקעים איזה כדור הרגעה או איזה… כל דבר אחר שמשכיח הכול בשנייה [אגב, גם זה יצירת פאר של הגמדון בעל הדמיונות והתעתועים] או שתופסים ראש כמה רגעים ומתחילים להתבונן על.., על הכול, בעיניים חדשות.

מה? סתם רבינו אמר שאסור להיות זקן? סתם כל הספרים, כל הדיבורים? אנשים מסרו את כל חייהם בשבילנו, הכול מסרו, הכול, נוחות, בגדים, בריאות, ילדים, הכול כולל הכול, יא בן אדם… תעצור שניה, תתבונן.

לך לשדה, תצעק, אאאאבבבאאא, אתה שומע אותי, כי אני כבר לא יודע כלום, אני רוצה לצאת ממצרים, אני רוצה לקבל את התורה, אני רוצה להיות יהודי, אני רוצה להרגיש טוב, להרגיש נכון, להרגיש אהוב ורצוי מלפניך, אבא, אני בחושך, אני לא שומע אותך, אבדתי, תעזור לי, תוציא אותי מפה, אל תוותר עלי, אאאאבבבאאאא !!! תראה לי את הדרך, אני לא מאשים את עצמי שהגעתי לכאן, אני לא מאשים אותך שהגעתי לכאן, לא אכפת לי מה שהיה, אכפת לי אבל לא אכפת כלום, העיקר, אבא, תראה לי את הדרך, איך לעשות ומה, תראה לי את הדרך לעצמי כי רק משם אוכל לשוב אליך, ואני אבוד לגמרי, וצריך עזרה ממך, אני יודע שאתה שומע אותי, אל תעלם לי יותר, כמה נעים לי שאתה אוחז בידי ומוביל אותי, זה מרגיש כל כך חם וטוב, ואני מתגעגע.

אז מה הקשר בין יציאת מצרים לפורים?

אם נזכה לפתוח את הלב שלנו לאחר, השער הזה יישאר פתוח להשם יתברך להיכנס אל הלב שלנו, ואז המילים שנזכה לומר להשם בתפילה יהיו כמו אש שורפת, אש קודש שתשרוף את כל הלכלוך שנמצא לנו בלב, ונוכל להגיע למעמד הר סיני שוב, וזה כמו שכתוב בנביא ישיעהו :"ויעף אליי, אחד מן-השרפים, ובידו, רצפה; במלקחיים–לקח, מעל המזבח. ויגע על-פי–ויאמר, הנה נגע זה על-שפתיך; וסר עוונך, וחטאתך תכופר" – ישיעהו פרק ו.

רבי נתן כותב בליקוטי הלכות שפורים הוא זמן הכנה להישמר בחמץ בפסח, כדאי לנצל זמן קדוש זה להתפלל על כך, ולשרוף את החמץ שבלב, כי בפורים כל הפושט ידו נותנים לו, ומי לנו יותר עני רש ודל אם לא אחינו בני ישראל, כל אחד חייב להתפלל על כל הסובבים אותו, והשם הטוב שנבוא אליו כעניים ונפשוט ידינו אל אל בשמים הלא ייתן לנו? והלו הוא מקיים את כל התורה כולה! הלילה הזה של פורים הוא לילה מיוחד ביותר, כל הרקיעים פתוחים, בזכות קודשת היום וקדושתם של צדיקי האמת מרדכי ואסתר יהי רצון שיתקבלו כל תפילות ישראל.

אנחנו נוהגים כבר כמעט עשור להתכנס בנקודה מסוימת בחצות הלילה ולצאת משם להתבודדות עד לפני עלות השחר, מי שרוצה להצטרף – מוזמן, ניתן להשיג אותנו בטלפון  054-4-38-63-38

ועוד דבר אני רוצה לומר, ישנה משפחה שנקלעה לחובות כבדים, אני לא מכיר את הסיפור לפרטיו אבל מי שפנה אלי אמון עלי כאדם ירא שמים, הוא בעצמו נגר, והוא בנה למשפחה הזו צריף כדי שיהיה להם היכן לגור, מי שרוצה לעזור למשפחה הזו יכול לפנות אלי ואני אמסור לו את הטלפון שלהם, בזכות קודשת היום וקדושתם של צדיקי האמת מרדכי ואסתר יהי רצון שיתקבלו כל תפילות ישראל, ותפילותיכם בכללם, אמן.

 


אודות breslevshalom

Check Also

מכתבי תודה !

רואים ישועות בלי הבטחות ! מכתבי תודה ! תודה רבה על ה"הסרת עין הרע" שעשיתם ...

תגידו הכל בסדר אצלכם ?

תגידו הכל בסדר אצלכם ? כשיש סדר, וכל דבר יש לו מקום וכל דבר נמצא ...

2 comments

  1. לפעמים אדם לא ממהר לעזור כי הוא מתחיל לרחם על עצמו ולחשוב שאם לו אין חיים ממש טובים אז קודם צריכים לעזור לו. הוא מרוכז בעצמו ובצרות שלו ומשאיר את מצוות הטובה לאחרים לאילו שטוב להם ואז הם ממילא שמחים לעזור כי טוב להם.

    לא בטוח שהסברתי כמו שצריך.

  2. כמו שאנחנו רואים איזה נזקק אז אנחנו ישר חושבים "שהממשלה תעזור לו"
    קשה לנו שנופלים עלינו תיקים.
    גם כמות הנזקקים היום היא מאד גדולה אבל זה באמת לא תירוץ. צריך לתת כמה שאפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות