דף הבית / כללי / לימודי ימימה עם מיכי יוספי בתל אביב

לימודי ימימה עם מיכי יוספי בתל אביב

חשיבה הכרתית- לימודי ימימה (מתחילות)
מיכי יוספי | מרצה בכיר בשיטת ימימה,פסיכולוגיה ופילוסופיה יהודית

לימוד חשיבה הכרתית הוא דרך חיים.
דרך הלימוד אנו מקבלים הבנות רוחניות על הכלים הקיימים בכל אחד ואחד.

הלימוד נעשה בדרך כלל בקבוצות המקבלות את חומר הלימוד שימימה העבירה לנו בליווי הסברים ע"י המדריך/ה. חומר הלימוד נושא בתוכו הבנות רוחניות ומאפשר ללומדים חיים מלאים יותר, שמחים יותר ותוצאות המוכיחות עצמן יום יום בכל תחום, אם בזוגיות, חינוך ילדים, הצלחה מקצועית ובכל מצב ומצב שפוגשים בחיים.
תוכן הלימוד: ימימה אומרת ש"כל מה שקורה הוא לא במקרה". זאת אומרת, כל התרחשות שאנו פוגשים היא כלי ללימוד עצמי פנימי. על כן אם נלמד את המבנה הנפשי רוחני האישי שלנו, נוכל להשתמש בו נכון יותר ונשיג תוצאות רצויות. אנו למדים שלכל אחד יש את החלקים הטובים בהם האדם מוצלח, מתוקן, מוכשר, ויש גם את החלקים המיותרים (חסימות) שבהם האדם חווה קושי, סבל ותסכול. מכלול החלקים המיותרים נקרא עומס. לדוגמה: מתח, כעס, פחדים, דחייה ועוד. שני החלקים בדרך כלל מעורבבים. זאת אומרת כשעולה חלק של עומס הוא משתלט על כל הטוב הקיים ולכן זה נקרא ערבוב.
ישנם 3 סוגי ערבוב: 1. ערבוב הטוב עם המיותר בתוכנו (כפי שנאמר למעלה) 2. ערבוב זמנים (זמן עבר מושלך על ההווה), ערבוב הילד/ה עם הלומד/ת – זאת אומרת רישומים מן העבר אשר עדיין משפיעים עלינו וחוסמים אותנו. 3. ערבוב ביני ובין ההתרחשות / אדם אחר, כלומר השפעה של הסביבה על מצבי הפנימי. אנו לומדים לעשות הפרדות בין העומס הקיים לבין הטוב הקיים, ובמשך הזמן הטוב תופס מקום גדול יותר והעומס קטן. מטרת הלימוד להגיע לקבלה עצמית, קבלת השני וקבלת הקיום. ובקיצור, "ואהבת לרעך כמוך…"

 

ימי א' בשעה 21:00-22:30
ימי ראשון | 300 ש"ח לחודש

לפרטים ויצירת קשר


אודות admin

מנהל אתר חדשות ברסלב, סופר, מנחה קבוצות, מטפל ומעביר שיעורים לאור תורתו של רבי נחמן מברסלב. מחבר רב-המכר ״סוד הנקודה הטובה״ http://sodhanekuda.com והספר ״התגלות״ http://www.hitgalut.co.il

Check Also

יום עיון לב הדברים – נהר יוצא מעדן הכנה לט"ו בשבט

Share PostTwitterFacebookGoogle +1Email

חג פורים – מסכות ואנטי-מסכות

בפורים אנשים עוטים מסכות. ובשאר השנה? כמובן שכן. מה מיוחד במסכות של פורים? מה שמיוחד ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות