דף הבית / וידאו / ברסלב סיטי וידאו / לזכרו של בניהו שוקרון ז"ל

לזכרו של בניהו שוקרון ז"ל

בתאריך ל' בניסן תשע"ה נולד תינוק טרי למשפחת שוקרון המתגוררים ביישוב בית-אל שבאזור יהודה ושומרון. השמחה הייתה גדולה והאח בניהו בן ה-5 הלך בשמחה אל הגן לחלק סוכריות לחבריו הילדים שהתרגשו יחד איתו.

למחרת (יום שני, א' באייר תשע"ה) יצא בניהו לרכיבה על קורקינט בחוצות היישוב, הוא טייל להנאתו ברחובות השקטים עד שלפתע פתאום הכל נגדע: אוטובוס הסעות נכנס בו בפתאומיות ומעוצמת הפגיעה הוא נהרג במקום.

ההלם והכאב של ההורים היה קשה מנשוא. עודם עסוקים בחגיגת לידת התינוק ובטרגדיה מהירה הם כבר מוצאים עצמם מלווים בפעם האחרונה את בניהו המתוק. בלתי נתפס.

ימים ספורים עברו מהאסון הקשה והאבא ר' מעוז שוקרון הוציא קריאה מפעימה לציבור: "בקשה לי לכולם, לא להקשות שום קושיות, הקדוש ברוך הוא יודע מה שהוא עושה. נתחזק ביחד, נמשיך הלאה". והוא באמת המשיך הלאה, הלאה בשביל בניהו, הלאה בשביל עם ישראל.

ההזדמנות נוצרה בסעודת ברית המילה של יוסף חיים – התינוק שנולד יום לפני מותו של בניהו ז"ל, לשמחה הגיעו מספר בחורים שביקשו להתחזק עם האבא שזה עתה קם מהשבעה. יחד הם החליטו על פתיחת שיעור בספר 'ליקוטי הלכות' לעילוי נשמתו של הילד.

השיעור שהתקיים בביתו של מעוז משך אליו גם בני נוער מהיישוב, בחורים שחיפשו מסגרת טובה ונפשם חשקה בקדושה. הם ביקשו לשמוע עוד ועוד ומשכו את מעוז אליהם למועדונית שביישוב. "היו שם כ-20 חבר'ה" הוא מספר ל'ברסלב סיטי', "גם בנים וגם בנות, נוער נושר. העברנו להם שיעור התחזקות כמו שמוהרא"ש חיזק ולימד אותנו, והם ביקשו עוד יום בשבוע. כך התחיל שיעור קבוע בשלישי ושבת, והחבר'ה התחילו להתחזק. בנים קיבלו על עצמם שבת, בנות התחילו לקבל על עצמן צניעות, התחזקות גדולה מאוד".

כמה חודשים לאחר מכן, כשמעוז הציע לכמה מהנערים להיכנס ללמוד בישיבה תורנית, הם הציבו בפניו תנאי: אם אתה תפתח עבורינו בית מדרש וישיבה – נבוא ללמוד. אחרי שיקול דעת ומחשבה החליט מעוז להרים את הכפפה ולפתוח בית מדרש של ברסלב ביישוב בית-אל, "בפרט שמוהרא"ש ביקש בצוואתו שכל אחד יפתח 'היכל הקודש' בעירו, רק שה'היכל הקודש' הזה יהיה מיוחד לנוער" הוא מדגיש, "שהרי מוהרא"ש תמיד מסר נפשו עבורם".

לבית המדרש הוא קרא 'היכל הקודש – תפארת בניהו' על שם בנו. המקום פעיל בכל ימות השבוע עם שיעורים מדי יום שיצרו סחף של קדושה ההולך ומתגבר ביישוב ובסביבה. והכל – כפי שהוא אומר – בהתחזקות ובשמחה. "אין לי ספק שנשמתו הטהורה שמחה בשמים על ההתקרבות הגדולה לבורא עולם שנגרמה דווקא על ידי פטירתו", מסכם אביו.

עריכת וידאו: נחמן מעהל – ברסלב סיטי

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il

עוד לא חברים של 'ברסלב סיטי' בפייסבוק?
לחצו לייק, הצטרפו לעמוד הרשמי שלנו וקבלו את כל העדכונים החמים: http://www.facebook.com/BreslevCity

ברסלב סיטי באידיש:
http://www.facebook.com/BreslevCityYiddish

:Breslev City in English
http://www.facebook.com/BreslevCityEnglish


אודות 040961971

Check Also

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il עוד לא חברים של 'ברסלב ...

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

עשור לארגון "הצלה יבנאל" בחסות המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ביום שני נר שלישי של ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות