דף הבית / אירועים / כיצד היא הבחירה ?

כיצד היא הבחירה ?

יראת השם

כיצד היא הבחירה ?

שָׁמַעְתִּי שֶׁאִישׁ אֶחָד שָׁאַל אוֹתוֹ (את רבי נחמן מברסלב) כֵּיצַד הוּא הַבְּחִירָה ?

הֵשִׁיב לוֹ בִּפְשִׁיטוּת : שֶׁהַבְּחִירָה הִיא בְּיַד הָאָדָם בִּפְשִׁיטוּת אִם רוֹצֶה עוֹשֶׂה וְאִם אֵינוֹ רוֹצֶה אֵינוֹ עוֹשֶׂה.

וְרָשַׁמְתִּי זאת, כִּי הוּא נִצְרָך מְאד, כִּי כַּמָּה בְּנֵי אָדָם נְבוּכִים בָּזֶה מְאד, מֵחֲמַת שֶׁהֵם מֻרְגָּלִים בְּמַעֲשֵׂיהֶם וּבְדַרְכֵיהֶם מִנְּעוּרֵיהֶם מְאד,

עַל כֵּן נִדְמֶה לָהֶם שֶׁאֵין לָהֶם בְּחִירָה, חַס וְשָׁלוֹם, וְאֵינָם יְכוֹלִים לְשַׁנּוֹת מַעֲשֵׂיהֶם, אֲבָל בֶּאֱמֶת אֵינוֹ כֵן – כִּי בְּוַדַּאי יֵשׁ לְכָל אָדָם בְּחִירָה, תָּמִיד, עַל כָּל דָּבָר, וּכְמוֹ שֶׁהוּא רוֹצֶה עוֹשֶׂה, וְהָבֵן הַדְּבָרִים מְאד !

תפילה קצרה למצוא נקודה טובה ולבחור בטוב

כי כשאדם מוצא בתוכו את הנקודה הטובה של הבחירה היא יותר קלה ומוצלחת ונכונה ומועילה לעבודתו יתברך !

רבונו של עולם צר לי מאד מר לי מאד. אמרתי "ויהי מה ארוצה" דברי לפניך, "אשיחה וירוח לי". אולי יחוס אולי ירחם. "אולי ירא יהוה בעוניי". ומארץ אדבר ומעפר אמרתי אצפצף. "אולי יש תקוה". אולי יחוס עם עני ואביון אולי ירחם.

כי אתה טוב ומטיב לכל, לרעים ולטובים, ובודאי אתה יכול למצוא בדברי גם כן איזה נקודות טובות, אף על פי שהם בהעלם ובהסתר גדול ובתכלית המעוט ובהעלמה גדולה עד שאינן ראויים דבורי להיותם נשמעים ונתקבלים על ידי הסתרת מעט הטוב הזה שנעלמו בהם.

אף על פי כן אתה רב חסד ומרבה להטיב, ולפניך נגלו כל תעלומות והמון נסתרות שמבראשית, ואתה יכול בחסדך הגדול לגלות גם מעט הטוב שיש בדברי. כי אתה ידעת רבונו דעלמא כלא. שאף על פי שפגמתי נגדך הרבה, חטאתי עויתי ופשעתי לפניך מנעורי עד היום הזה. והרע בעיניך עשיתי, אף על פי כן כונתי בדברי לטובה. כי אני כוסף ומשתוקק וחפץ ומתגעגע באמת לעבודתך באמת. שאזכה ברחמיך לסור מרע לגמרי ולעשות הטוב בעיניך תמיד.

ואם אמנם מעשי אינם נאים כלל, עם כל זה, דברי בקשותי ותחנותי הם באמת לאמתו. ואתה למדתנו על ידי צדיקיך האמתיים להתפלל ולהתחנן לפניך תמיד על כל מה שאנו צריכין להתקרבות לעבודת יהוה באמת. כי אף על פי שנתת לנו בחירה לבחור בטוב ולמאוס ברע, אף על פי כן, מועיל תפלה ותחנונים על זה בעצמו, שתטה לבבנו אליך באמת.

ותכוף את יצרנו להשתעבד לך. ותעזר לנו ותכריח אותנו לעזוב דרך רשע, ולאחז בדרך הטוב והישר בדרך החיים. ובאמת אין לי שום תקוה כי אם על זה, על תפלה ותחנונים ושועה וצעקה וזעקה אליך שתקרבני ברחמיך לעבודתך באמת, ותכף את יצרי ותכניע ותשבר את תאותי, ותעשה עמי כחסדיך, באופן שאזכה לסור מרע לגמרי ולעשות הטוב בעיניך תמיד מעתה ועד עולם:

והנה אנכי בעוניי אשר התאות והמדות מתגברים עלי כמו שמתגברים ורודפים אותי מאד בכל עת, ויש לי בחירה גדולה על כל דברי התורה ואני צריך התחזקות גדול וישועה ורחמים גדולים מאתך תתברך שאזכה להטות כח בחירתי לחיים לבחר בטוב ולמאוס ברע.

רוצים ברכה מחסידי ברסלב,

למצוא את הטובה שמושרשת ומתחבא בכם ?

מוקד התפילות של חסידות ברסלב

(חינם – למען אהבת ישראל וזיכוי הרבים)


אודות breslevmeir

Check Also

תפילת הדר,דרך צליחה,מכונית,מנהרה

תפילת הדרך של חסידי ברסלב

תפילת הדרך היום עם כל התאונות והצרות איך שיוצאים מהבית נסיונות בעיניים, נסיונות בלחץ, רק ...

נסיעת נשים לאומן

ברכות השחר לנשים | הלכות כלליות

ברכות השחר לאישה  בכלליות ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות