דף הבית / וידאו / ברסלב סיטי וידאו / הרנטגן בישיבת תפארת מוהרא"ש

הרנטגן בישיבת תפארת מוהרא"ש

הרב יעקב ישראל איפרגן, המכונה 'הרנטגן', הגיע להתרשם מהישיבה החדשה 'תפארת מוהרא"ש' שנפתחה ביבנאל עיר ברסלב ונשא דברים בפני עשרות תלמידי הישיבה.

בדבריו עורר את הבחורים על גודל הזכות שנפלה בחלקם ללמוד תורה דווקא בעיירה יבנאל שהפכה למקום מקודש בזכותו של מוהרא"ש זי"ע אשר הפריח את השממה באזור. "תדעו לכם שהנשמה של קודש הקודשים מוהרא"ש וודאי חופפת על המקום הזה, אתם זכיתם שהייתם בסביבתו", אמר הרב והזכיר גם את המעלה הגדולה שהתלמידים זוכים להיות סמוכים למקום ציונו הקדוש שמסוגל לישועות גדולות.

הרב איפרגן אמר כי להבנתו "הסוד של מוהרא"ש זה לא רק שהיה קודש קודשים, אלא שלקח את האנשים שבתוך הקליפות והאיר להם דרך, הוא הוציא אותם מאשפתות".

"אנשים אומרים לי שאילולא הספרים הנפלאים שכתב הם היו נשארים בזוהמה", סיפר הרב. "המילים הקדושות שהיה כותב – 'אחי יקירי, אחי אהובי' – הצילו אנשים ממוות, אני יכול להעיד על זה כי אני מכיר לפחות שלושה כאלו שהיו בדרך להתאבד חלילה ובזכות קונטרס שקיבלו החליטו להמשיך לחיות. זה מה שאני יודע, ומה עם אלו שאנחנו לא יודעים?".

לדברי הרב איפרגן, הסתלקותו של מוהרא"ש מן העולם התרחשה במקום אסון כבד שהיה אמור להתרחש חלילה על כלל ישראל: "היו צריכים להיות נהרות של דם, ואמר הקדוש ברוך הוא 'יש לי רק אחד שאני יכול לקחת אותו ולכפר בעד עם ישראל – או כולם, או הוא'. ואז הקב"ה לקח אותו לעולמו".

הרב סיפר גם כי זכה לפני מספר שנים להיכנס אל מוהרא"ש זי"ע באומן בראש השנה לשיחה של מספר שעות באמצע הלילה, שם הבין כי מוהרא"ש שולט באופן מדהים בקבלה אך למרות זאת מסתיר זאת מאוד מעיני בני אדם. "איזה חכמה הייתה לו" תיאר הרב את הפגישה, "אמרתי לו: 'לא ידעתי שכבודו עוסק בסוד', ענה לי: 'קצת, קצת', אבל כל מה שהזכרתי אמר היכן זה מובא והבנתי שבקיא בדרש, רמז וסוד, בכל הפרד"ס. הוא היה אדיר וזכה לכל המאורות הגדולים".

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il

להצטרפות לדף הרשמי של ברסלב סיטי בפייסבוק:
http://www.facebook.com/BreslevCity

פייסבוק ברסלב סיטי אין אידיש:
http://www.facebook.com/BreslevCityYiddish

:Facebook Breslev City in English
http://www.facebook.com/BreslevCityEnglish


אודות 040961971

Check Also

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il עוד לא חברים של 'ברסלב ...

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

עשור לארגון "הצלה יבנאל" בחסות המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ביום שני נר שלישי של ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות