דף הבית / וידאו / ברסלב סיטי וידאו / הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל מובא למנוחות ביבנאל

הבחור לוי יצחק אמדדי ז"ל מובא למנוחות ביבנאל

צילום באדיבות נחמן מעהל

מאות מחסידי ברסלב ביבנאל ליוו בשעת לפנות בוקר (ו' באדר א' תשע"ו) את המנוח הבחור החסיד לוי יצחק אמדדי ז"ל שנקטף בפתאומיות בתאונה הקטלנית שהתרחשה אמש בכביש 1, כשקו 402 של חברת אגד שנסע מירושלים לכיוון בני ברק, התנגש במשאית שעמדה בשולי הדרך.

ההלוויה יצאה בסביבות השעה 4 לפנות בוקר מבית המדרש 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב ביבנאל לעבר בית העלמין במעלה ההר, שם הונחה מיטת הנפטר בסמוך לקברו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע ולאחר מכן נערכה הקבורה לקול בכיותיהם של קהל המשתתפים.

הרב הלל אמדדי, אביו של המנוח ומחשובי רבני קהילת ברסלב ביבנאל, ספד מעל הקבר הטרי: "לוי יצחק, היום בבוקר דיברתי איתך, שאלתי אותך מה שלומך? אמרת לי מצוין. רבותי, אתם יודעים למה הוא אמר לי שהוא מרגיש מצוין? כי היום סידרו לו חברותא מיוחדת שילמד איתו בסדר ג'. הוא היה שבת בירושלים וחזר משם היום לישיבה בבני ברק, אבל הקדוש ברוך הוא רצה שהוא יילך לישיבה של מעלה".

"אני רק מודה לבורא עולם שברוך ה' הוא היה אצל רבינו, והוא נפטר עם פיאות ועם זקן, הוא נפטר כבן תורה. הוא זכה להיות היום בכותל לפני שהוא נסע, התפלל על זה שהוא יצליח בישיבה. לוי יצחק, תפעל בישיבה של מעלה עבור עם ישראל!".

"מורי ורבותי", הוסיף הרב אמדדי, "אני חושב שכולנו חייבים להתחזק בזמן הזה, חייבים להפסיק עם מחלוקת בכל צד ואופן שהוא. רבותי, אנחנו משלמים קורבנות יותר מדי גדולים! ה' ישמור ויציל, כולנו צריכים להגיד 'אבל אשמים אנחנו'. רבותי, צריכים להתחזק בעניין הזה מאוד, מאוד מאוד. כל אחד שייקח לתשומת ליבו, לראות איך אפשר שיהיה שלום. מחלוקת זה אש, וגם אם מתכוונים לשם שמים זה שורף. חייבים להתחזק מורי ורבותי. אני מודה לכולם שבאו לחלוק כבוד אחרון למרות השעה המאוחרת. הקב"ה יעזור שיהיה בילע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים".

מכריו של המנוח סיפרו על בחור חמד שעסק בתורה וחן מיוחד היה נסוך על פניו. "תמיד אמרנו עליו שהוא תלמיד חכם קטן ועדיו לגדולות".

חברו לספסל הלימודים ביבנאל אמר: "הוא היה בחור עדין וצנוע ואהוב על כולם, הוא הקפיד בכבודם של אחרים וכולם העריכו אותו בחזרה. כשהישיבה לא הייתה מסודרת הוא נהג להחזיר כל ספר למקום והיה דוגמה לבחור עובד ה' בתמימות".

חבר אחר הוסיף: "ליבי ליבי, הלב מסרב לקבל. שוק נוראי. אבל לוי יצחק צוחק עלינו מלמעלה, הוא מסודר, הוא ניצל את הזמן. כל רגע פנוי הוא ישב ולמד, הוא הכין לעצמו היכל ענק בשמים, הוא זכה לסיים את התיקון שלו בעולם השקר, ואנחנו מה יהיה עלינו?!".

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il

עוד לא חברים של 'ברסלב סיטי' בפייסבוק?
לחצו לייק, הצטרפו לעמוד הרשמי שלנו וקבלו את כל העדכונים החמים: http://www.facebook.com/BreslevCity

ברסלב סיטי באידיש:
http://www.facebook.com/BreslevCityYiddish

:Breslev City in English
http://www.facebook.com/BreslevCityEnglish


אודות 040961971

Check Also

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

תמיר אלקיים בערב עשור לארגון "הצלה יבנאל"

לאתר ברסלב סיטי – האתר המרכזי של חסידות ברסלב: http://breslevcity.co.il עוד לא חברים של 'ברסלב ...

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין משבח את מתנדבי מד"א 'הצלה יבנאל'

עשור לארגון "הצלה יבנאל" בחסות המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ביום שני נר שלישי של ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ריפוי יהודי | סדנאות נפש ברוח החסידות | ספר מתנה | ספר להתחזקות